Εκπαιδευτική επίσκεψη στο «Laser Studio Ευεξία»

Τη Δευτέρα 26/2/2024 το τμήμα της Γ τάξης Αισθητικής Τέχνης του τομέα Υγείας, με συνοδούς εκπαιδευτικούς αισθητικούς την  κα Ράπτη Χρύσα και την κα Μπάρτζη Δήμητρα ΠΕ: 87.03,

φιλοξενήθηκαν στα πλαίσια του μαθήματος «Σύγχρονη Αισθητική» και της εκπαιδευτικής επίσκεψης από το «Laser Studio Ευεξία» στην Ξάνθη, με σκοπό να γνωρίσουν νέες τεχνολογίες στον χώρο της αισθητικής. Ξεναγηθήκαμε στους χώρους  του προσώπου και σώματος από εξιδεικευμένο προσωπικό, το οποίο με μεγάλη χαρά και υπομονή διέθεσε το χρόνο του ώστε να αποκομίσουν οι μαθήτριές μας τις μέγιστες δυνατές εμπειρίες μέσω βιωματικής μάθησης και λύνοντας αρκετές απορίες σχετικά με τις θεραπείες προσώπου, σώματος και laser αποτρίχωσης. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην δεσποινίς Χατζιρέ που μας ξενάγησε στο χώρο, την κυρία Χριστίνα που μας υποδέχτηκε και μας πρόσφερε κεράσματα καθώς και την εν μαθητεία και περσινή μας μαθήτρια Αγλαΐα για την φιλοξενία.