Την 20η Μαρτίου 2024 και ώρα 12:28 οι μαθητές του Τομέα Δομικών έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού 2ο ΕΠΑΛ Ξάνθης πραγματοποίησαν, όπως σχεδόν κάθε χρονιά,  ένα από τα 10 ομορφότερα επιστημονικά πειράματα στην ιστορία της Φυσικής.

Την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου 2024, τα τμήματα ΓΜ (τομέας μηχανολόγων) και ΓΗ (τομέας ηλεκτρολόγων) του σχολείου μας, στα πλαίσια των μαθημάτων «Μηχανουργική Τεχνολογία-Εργαλειομηχανές» και «Ηλεκτρικές εγκαταστάσεις 2» αντίστοιχα, επισκέφτηκαν τις εγκαταστάσεις του ομίλου «Πλαστικά Θράκης», στο Μαγικό Ξάνθης.

Την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024, τα τμήματα ΒΜ1 και ΓΜ του μηχανολογικού τομέα του σχολείου μας, στα πλαίσια των μαθημάτων «Τεχνική Θερμοδυναμική & Εφαρμογές» και «Μηχανουργική Τεχνολογία-Εργαλειομηχανές» αντίστοιχα, επισκέφτηκαν την αντιπροσωπία ŠKODA AUTO XANTHI Αναγνωστόπουλος, στο 3ο χλμ ΠΕΟ Ξάνθης – Καβάλας.

Ημιμόνιμο με χρήση μαγνήτη, ημιμόνιμο γαλλικό και απλό ημιμόνιμο από Γ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ Εσπερινό ΕΠΑΛ

Ειδικά εφέ, Special effects από Γ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ Εσπερινό ΕΠΑΛ

Σελίδα 1 από 4